هنرستان پسرانه رسانه سروش تولید برنامه های تلویزیونی

هنرستان پسرانه رسانه سروش تولید برنامه های تلویزیونی

هنرستان پسرانه رسانه سروش تولید برنامه های تلویزیونی

استان خراسانرضوی ،مشهد،وکیل آباد 13جلال آل حمد4 تلفن :36014329  - 09154207678

پسرانه

کد مدرسه :

 RH-10967-property

اشتراک گذاری

اضافه شده به علاقمندی

موردعلاقه

چاپ

توضیحات

سروش مدرسه جو جستجوی مدارس مشهد: هنرستان رسانه پسرانه تولید برنامه های تلویزیونی استان خراسان رضوی ،مشهد،وکیل آباد ۱۳جلال آل حمد۴ تلفن :۳۶۰۱۴۳۲۹  - ۰۹۱۵۴۲۰۷۶۷۸

Previous
Next

کلاس های مجازی هنرستان رسانه سروش دراستودیوآنلاین

آشنایی با رشته تولید برنامه های تلویزیونی

با توجه به اینکه تلویزیون بسیار فراگیره و بخصوص در کشور ما اوقات فراغت اکثر مردم کشور را به خود اختصاص میده، تربیت و آموزش برنامه سازان و متخصصان این رشته اهمیت زیادی داره. ما در این مقاله قصد داریم شما را با رشته جدید تولید برنامه های تلویزیونی آشنا کنیم.
آشنایی با رشته تولید برنامه های تلویزیونی

از سال تحصیلی ۹۵ رشته تولید برنامه های تلویزیونی به خانواده رشته های فنی و حرفه ای اضافه شده. با توجه به تعداد زیاد علاقه مندان و تقاضای بالا برای تحصیل در رشته های مرتبط با تولید برنامه های تلویزیونی ، تصمیم گرفته شد ، نیروهایی با مهارت های تصویربردار، صدابردار، گزارشگر، خبرنگار و نویسنده تربیت شوند. بنابراین اگر بخواهیم یه تعریفی برای این رشته پیدا کنیم باید بگیم رشته تولید برنامه های تلویزیونی رشته ایه که در آن هنرجو ترکیبی از مهارت های مختلف از جمله صدابرداری، تصویربرداری،گریم، گویندگی، اجرا و.. را در تولید برنامه های تلویزیونی یاد میگیره.
علاقه مندان به رشته تولید برنامه های تلویزیونی چه توانایی هایی باید داشته باشن؟

هنر آموز این رشته مثل سایر رشته های هنری باید خلاق باشه، خوب ببینه ونگاهی عمیق و هنرمندانه نسبت به هر چیزی در اطرافش داشته باشه، باید روابط اجتماعی خوبی داشته باشه تا بتونه در کار گروهی موفق باشه. دقیق، صبور و مسئولیت پذیر باشه. طراح خوبی باشه. همچنین دارا بودن توانمندی های مرتبط(داستان، شعر،عکس،بازیگری و..) و ارائه نمونه کار هنگام مصاحبه هم لازمه.

دروس تولید برنامه تلویزیونی
در این رشته چه مهارت هایی یاد میگیریم؟

اگر شما در این رشته مشغول به تحصیل شدین بهتره بدونین که در طی دوره سه ساله هنرستان مهارت های مختلفی را یاد میگیرین که در سال اول شامل تصویر برداری و صدابرداری برنامه های تلویزیونی، ساخت و بازی دهندگی عروسک های نمایشی و طراحی زبان بصری است.

در سال دوم شامل ساخت و اجرای دکور، لباس، ماسک و گریم، گویندگی، اجرا و بازیگریه. همچنین در سال سوم نگارش متن برنامه های تلویزیونی، تدوین و صداگذاری و دانش فنی تخصصی است.

برای اینکه بیشتر با سطح مهارت هایی که در این رشته یاد میگیرین آشنا بشین یکی از دروس این رشته را انتخاب میکنیم و در مورد مهارت هاش به طور خلاصه توضیح میدیم.

درس ساخت و اجرای دکور، لباس، ماسک و گریم که در پایه یازدهم آموزش داده میشه. در این درس ابتدا با طراحی صحنه آشنا میشین سپس بر اساس موضوع برنامه داده شده باید طرح های دستی ارائه بدین بعد نقشه های اولیه را با نرم افزارهای اتوکد(Auto cad) وتری دی مکس ۳Dx Max اجرا کنین و ماکت آن را مطابق نقشه بسازید. در مرحله بعد شما باید دکور صحنه را بسازید و هزینه آن را برآورد کنین. سپس باید وسایل صحنه را انتخاب و چیدمان آنها را تعیین کنین. این مرحله شامل طراحی وسایل صحنه میشود که طراح باید بر اساس خلاقیت، نوآوری و دانش عمومی نسبت به موضوع این کار را انجام بده. بعد با ساخت انواع وسایل صحنه آشنا میشین. در قسمت بعد با گونه های نمایشی و طراحی لباس متناسب با آن آشنا میشین. و مهارت انتخاب پارچه های لباس بر مبنای شخصیت نمایشی و نیز هماهنگی با سایر پوشش ها( کلاه، کفش،..) را یاد میگیرین. بعد از آن دوخت لباس و آماده سازی لباس بر اساس ویژگی های شخصیت نمایشیست. بعد با مفهوم ماسک شخصیت آشنا میشین و مهارت تهیه و ساخت انواع ماسک ها را بر اساس نوع شخصیت، فضا، تاریخ، ژانر و دیگر مولفه ها یاد میگیرین. در آخر هم طراحی و اجرای گریم را یاد میگیرین.
برچسب‌ها: مشهد
+ نوشته شده در دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴ توسط جعفر مظلوم | نظر بدهید
ادامه تحصیل در این رشته
زمینه شغلی فارغ‌التحصیلان این رشته چطور است؟

به گفته کارشناسان با پیشرفت و گسترش رسانه های دیداری و شنیداری مشاغل مربوط به این رشته با رشد قابل ملاحظه ای روبه رو میشن. سازمان ها و نهادهای مختلف مثل مراکز علمی ،آموزشی، صنعتی، اطلاع رسانی، تفریحی و رفاهی، خدماتی، تبلیغاتی.. به فارغ التحصیل های این رشته نیاز دارن. اونها علاوه بر اینکه از تولیدات تلویزیونی برای اهداف خودشون استفاده میکنن به نیروهای کارآمد در زمینه تبلیغات، ساخت کلیپ، تصویربرداری، تدوین، ارتباطات و مواردی شبیه این نیاز دارن.

گروه تلوزیونی

گروه برنامه سازی

بازیگری – گویندگی – مجری گری - نویسندگی - تصویربرداری – صدابرداری – صداگذاری - تدوین - ساخت و بازی دهندگی عروسک های نمایشی – ساخت و اجرای دکور – گریم .

کارگردانی

گروه برنامه سازی تلویزیونی : بازیگری – گویندگی – مجری گری - نویسندگی - تصویربرداری – صدابرداری – صداگذاری - تدوین - ساخت و بازی دهندگی عروسک های نمایشی – ساخت و اجرای دکور – گریم

گروه انیمیشن :

طراحی شخصیت در انیمیشن – محترک سازی دوبعدی و سه بعدی – فراگیری محترک سازی با نرم افزار انیمیشن
Click Here

آینده شغلی :

فارغ التحصیلان این هنرستان ضمن امکان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر می توانند در تولیدات تلویزیونی همکاری نمایند .

امتیازات این مجموعه

ارتباط نزدیک با نیروهای متخصص صدا وسیما چه به عنوان اساتید هنرستان و چه به عنوان مشاوره . ارتباط با برنامه سازان صدا و سیما و همچنین کشف استعدادها و بکارگیری در برنامه های تلویزیونی .
Click Here

هدف اصلی از تألیف این رشته

آشنایی دانش آموزان با مفاهیم کلیدی و مباحث اصلی در زمینه طراحی و تولید برنامه‌های تلویزیونی آموزشی

تهیه و تولید برنامه‌های

این رشته به طور کلی در مورد انواع مختلف برنامه‌های تلویزیونی و رشته های دیگر هنری کاربرد دارد، لیکن جهت‌گیری اصلی و هدف اصلی آن بوده است
Click Here

چه مهارت هایی یاد میگیریم

تصویر برداری و صدابرداری برنامه های تلویزیونی، ساخت و بازی دهندگی عروسک های نمایشی

در سال دوم شامل ساخت و اجرای

اجرای دکور، لباس، ماسک و گریم، گویندگی، اجرا و بازیگریه. همچنین در سال سوم نگارش متن برنامه های تلویزیونی، تدوین و صداگذاری و دانش فنی تخصصی است.
Click Here
پخش ویدیو

کلاس استاندارد در هنرستان رسانه سروش

۰
پایه دهم
۰
پایه یازدهم
۰
پایه دوازدهم
شهرام رفوگران مجری

شهرام رفوگران

مدرس و مجری تلوزیون

محسن افکاری

محسن افکاری

مدرس و مجری تلوزیون

کارگردانی ،بازیگری ،گویندگی،مجری گری

هنرستان پسرانه سروش رسانه

۸۱%

پروژهای دانش آموزی

صداگذاری - تدوین - ساخت و بازی دهندگی عروسک

۶۶%

پروژه های در دست ارائه

نویسندگی - تصویربرداری – صدابرداری

۷۳%

پروژه های دانش آموزی

بازیگری – گویندگی – مجری گری

مدارس مشابه

قابل توجه مدیران محترم مدارس ثبت لینک پیش ثبت نام در مدرسه جو راه اندازی گردیددرخواست ثبت لینک
+