اخبار

وزیر آموزش وپرورش - مدرسه جو =جستجوی مدارس مشهد

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت فرارسیدن هفته سوادآموزی

مدرسه جو- جستچوی مدارس مشهد

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته ی سواد آموزی پیامی صادر کرد.متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آموزه های دینی و سیره پیامبر رحمت و مهربانی، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین (علیهم السلام)، علم آموزی ابزار دانایی است و خواندن، نخستین کلمه و فرمان آخرین کتاب آسمانی، ” قرآن کریم ” است. از این رو خواندن و نوشتن برای آموختن و رهنمون شدن به پاکی و نیل به حیات طیبه از اهداف دین ماست.

بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در بهاری ترین روزهای انقلاب، مصادف با هفتم دی ماه سال ۱۳۵۸، با اقتدا به سیره ی نبوی و سنت علوی، فرمان ایجاد نهضت سوادآموزی را صادر و توجه ملت ایران را به این عزم ملی و فرهنگی جلب نمودند که:«باید در برنامه دراز مدت فرهنگ وابسته کشور را به یک فرهنگ مستقل و خودکفا تبدیل کنیم». ایشان تاکید فرمودند که بدون از دست دادن وقت و بدون تشریفات خسته کننده برای مبارزه با بی سوادی به طور ضربتی و بسیج عمومی قیام شود تا ان اشاءالله در آینده ای نزیک همه خواندن و نوشتن ابتدایی را آموخته باشند.

مایه مباهات است که دستاوردهای سرآمد سوادآموزی در بهبود و ارتقای شاخص باسوادی در همه گروه های سنی کمک به افزایش عدالت آموزشی، تسهیل دسترسی به فرصت دوم آموزشی و بهره گیری از طرح ها و برنامه های اثر بخش و جسورانه که در سال جاری منجر به کسب نشان دیپلم افتخار از سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد برای اجرای طرح آموزش مقدمات رایانه گردید. مصداق روشنی از اهتمام و جدیت همکاران در نوآوری و ابتکار جدید برای شتاب بخشی به باسوادی و دستیابی به افق های روشن ترسیم شده رهبر کبیر انقلاب اسلامی است. باور دارم حفظ و ارتقای دستاودهای سوادآموزی یک فرضیه و تلاش برای پیدا کردن مسیر های جدید اتخاذ تدابیر نو و جسورانه و تعریف افق های تازه وظیفه ای است که باید مجدانه تعقیب و پیگیری شود.

بشتر ببینید
زیبا عزیری آموزگار ۳۵ ساله ایرانی جایزه خلاقیت زنان در زندگی روستایی را از بنیاد جهانی زنان دریافت کرد

ضمن گرامی داشت روز سوادآموزی در این فرصت ارزشمند از تلاش هایی که در این جهت صورت گرفته است تشکر و قدردانی می نمایم و توفیق روز افزون همه همکاران خواهانم.

                                                                       سید محمد بطحایی

قابل توجه مدیران محترم مدارس ثبت لینک پیش ثبت نام در مدرسه جو راه اندازی گردیددرخواست ثبت لینک
+