سامانه و نرم افزار کلاس آنلاین مدارس

سامانه و نرم افزار کلاس آنلاین مدارس

پخش ویدیو
پخش ویدیو

سامانه برگزاری رویدادهای آنلاین 

کلمه وبینار ترکیب دو کلمه «وب» و «سمینار» است و به معنای برگزاری رویدادی مثل مجمع شرکت یا یک ارائه، تدریس یا کارگاه آموزشی است که از طریق وب ارائه می شود.

در سامانه رویداد آنلاین دوبا تمامی رویدادها هم می توانند به صورت یک طرفه ارائه بشوند به این معنی که فقط سخنران، استاد یا مدرس مطالب خود را بیان می کند و سایرین مطالب را می بینند و می شنوند. همچنین بر اساس انتخاب مدیر رویداد حضار می توانند سوال بپرسند، در رای گیری، و … شرکت کنند.

سامانه برگزاری رویدادهای آنلاین سامانه  بدون نیاز به نصب نرم افزاری خاص امکان برگزاری رویدادهای آنلاین یکطرفه و تعاملی را به سازمان ها، آموزشگاه ها و شرکت ها می دهد.


برخی از مزیت های این ساختار عبارتند از:

  • عدم محدودیت دسترسی مکانی و زمانی
  • امکان حضور صدها نفر در رویداد آنلاین
  • قابلیتهای مختلف تعامل صوتی و تصویری
  • برگزاری رویداد آنلاین در سطح ملی و بین المللی
  • ضبط رویداد و مدیریت دسترسی حضار

کاربردها:

مجمع شرکت های سهامی

استفاده از ابزارهای جدید ارتباطات، نزدیک به دو دهه است که در برگزاری هر چه بهتر مجامع استفاده می‌شود. با وجود این، برگزاری مجمع سالانه شرکت‌ها به صورت کاملا مجازی بسیار جدید بوده و سامانه برگزاری رویدادهای آنلاین دوبا تمامی امکانات لازم برای برگزاری یک مجمع به صورت مجازی را دارا می باشد.

جلسات کاری

در یک سازمان، اعضایی که در پراکندگی جغرافیایی و یا در مسافت های دور با یکدیگر همکاری می‌کنند، می‌توانند با استفاده از سامانه برگزاری رویدادهای آنلاین دوبا، جلسات آنلاین برگزار کنند. این امکان علاوه بر اینکه هزینه‌های سازمان را کاهش داده؛ منجر به بهره‌وری بالاتر از طریق بالا بردن تعاملات مدیران و کارکنان خواهد شد.

کلاس مجازی

سامانه برگزاری رویدادهای آنلاین دوبا به دانشگاه‌ها، مدارس، موسسات آموزشی و سازمان‌ها امکان می‌دهد تا کلاس‌ها و دوره های آموزشی خود را با قابلیت‌های تعاملی بالا در محیط اینترنت برگزار کنند و مشکلات و موانع فیزیکی را برای اجرای دوره‌های آموزشی برطرف نمایند.

سایر ویژگی ها و امکانات سامانه برگزاری رویدادهای آنلاین سامانه عبارتند از:

ارائه

فایلهای که قابل ارائه می باشند می تواند به صورت پی دی اف، پاورپوینت، تصویر و … باشند و مدیر رویداد می تواند در هر زمان فایلهای مورد نظرش را بر روی صفحه و یا اصطلاحا تخته با سایر کاربران به اشتراک بگذارد.

صوت و تصویر

تصویر و صوت مدیر رویداد برای همه کاربران ارائه می شود و کاربر می تواند کیفیت و اندازه تصویر خود را بر حسب نیاز و همچنین کیفیت سرعت اینترت کاهش یا افزایش دهد. مدیر رویداد می تواند امکان اشتراک گذاری صدا و تصویر کاربران را محدود و مدیریت نماید.

تخته

مدیر رویداد می تواند همزمان با ارائه محتوای مورد نظر خود، بر روی تخته تایپ نماید و نیز با استفاده از موس و یا قلم نوری تصویر دلخواه خود را رسم نماید.

به اشتراک گذاری صفحه نمایش

مدیر رویداد می تواند صفحه نمایش خود و احیانا برنامه خاصی را که مدنظر دارد در محیط سامانه به اشتراک بگذارد.

ضبط و نمایش

کلیه رویدادها در صورت تمایل مدیر رویداد ضبط می شود و بعدا در محیط سایت قابل نمایش مجدد هست.

گفتگوی متنی عمومی و خصوصی

در سامانه برگزاری رویدادهای آنلاین دوبا بخشی برای گفتگوی متنی به صورت عمومی و همچنین به صورت خصوصی وجود دارد که کاربران می توانند سوالات خود را به صورت متنی با مدیر رویداد و یا با یکدیگر مطرح نمایند.

راهنمای استفاده:

با نام کاربری و پسوردی که در فرم ثبت نام انتخاب کرده اید وارد سامانه بشوید و از منوی وبینارهای من می توانید لیست رویدادهای که مجاز به شرکت در آنها هستید را مشاهده نمایید و با انتخاب هر یک وارد محیط سامانه می شوید.

بعد از مشاهده پیغام خوش آمد گویی، تست صدا صورت می پذیرد که لازم است با دسترسی لازم جهت انتقال صوت و تصویر موافقت نمایید.

بهترین مرورگر برای استفاده از سامانه برگزاری رویدادهای آنلاین سامانه مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) می باشد. از به روز بودن مرورگر خود اطمینان حاصل کنید.

با گوشی موبایل، تبلت و یا کامپیوتر شخصی به راحتی و بدون نیاز به نصب هر گونه نرم افزار می توانید از امکانات سامانه برگزاری رویدادهای آنلاین سامانه استفاده نمایید.