اخبار

رشد 20 درصدی شرکت‌کنندگان پرسش مهر بیستم رئیس‌جمهوری مدارس مشهد

رشد ۲۰ درصدی شرکت‌کنندگان پرسش مهر بیستم رئیس‌جمهوری

مدارس مشهد مدرسه جو:رشد ۲۰ درصدی شرکت‌کنندگان پرسش مهر بیستم رئیس‌جمهوری

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی از رشد ۲۰ درصدی پرسش مهر بیستم رئیس‌جمهوری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از ۲ میلیون نفراز دانش‌آموزان و فرهنگیان در پرسش مهر بیستم ثبت‌نام کردند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی اظهار کرد: در پرسش مهر بیستم که مهلت ثبت‌نام تا ۱۷ دی‌ماه بود بیش از ۲ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۴۰ نفر دانش‌آموز و فرهنگی ثبت‌نام کردند که میزان مشارکت جشنواره پرسش مهر بیستم نسبت به نوزدهم بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است که این تعداد در حوزه ادبی پژوهشی و سرود آوایی، نمایشی و فضای مجازی است.

وی با اشاره به تفکیک آماری شرکت‌کنندگان گفت: در حوزه ادبی پژوهشی ۴۵۲ هزار و ۹۶۰ نفر، در حوزه سرود و آوایی یک‌میلیون ۳۹۲ هزار و ۷۳۹ نفر و در حوزه فیلم و هنرهای نمایشی ۳۴ هزار و ۸۱۴ نفر در حوزه رسانه و فضای مجازی ۶۶ هزار و ۳۱۶ نفر و در حوزه دستی تجسمی ۶۵۱ هزار و ۲۱۱ نفر شرکت کرده‌اند.

رمضانی گفت: سؤالی که رئیس‌جمهوری مطرح کرد مطالبه اصلی دانش آموزان است و معاونت پرورشی و فرهنگی هم یکی از برنامه‌های مهمش ایجاد محیط بانشاط در مدارس است.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی درتفاوت برگزاری مسابقات فرهنگیان نسبت به سال‌های گذشته گفت: آثار از مدرسه مستقیم به دبیرخانه ستاد پرسش مهر ارسال شد تا بتوانیم راستی آزمایی دقیق‌تری داشته و فرهنگیان توانمند در این حوزه‌ها را شناسایی کنیم. همچنین ممکن بود در برخی مناطق نتوانند داوری دقیقی ازآثار فرهنگیان داشته باشند.

بشتر ببینید
نواختن زنگ گلبانگ انقلاب اسلامی در مدارس سراسرکشور

وی گفت: فرهنگیان در پرسش مهر رئیس‌جمهور می‌توانستند در ۱۷ رشته شرکت کنند که برخی عناوین این رشته‌ها: شعر، داستان، وبلاگ، فیلم کوتاه، نمایشنامه‌نویسی، طراحی، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، خوشنویسی، مجسمه‌سازی، کاریکاتور، نقاشی‌خط و نقاشی آبرنگ و نقاشی رنگ روغن است.

رمضانی بابیان اینکه فرهنگیان با شرکت در این قبیل جشنواره‌ها می‌توانند جریان ساز فرهنگی در کشور باشند و دانش آموزان را در این امر یاری کنند، اظهار کرد: با این جشنواره‌ها می‌توان در حوزه فرهنگ روح تازه‌ای دمید.

وی افزود: این پرسش مورد استقبال دانش آموزان و فرهنگیان قرارگرفته است و امیدواریم با حضور شخص رئیس‌جمهوری بتوانیم مراسم اختتامیه را باشکوه بیشتری برگزار کنیم.

شایان‌ذکر است؛ دبیرخانه پرسش مهر در تهران و کانون شهید مفتح در نظر گرفته‌شده است و در حال بررسی اولیه آثار ارسال‌شده به دبیرخانه است.

طریقه و آموزش و چگونگی ثبت نام کتب درسی برای سال تحصیلی 400-1399بیشتر ببنید