مقایسه مدارس

مقایسه
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

اخبار

هنرستان پسرانه شهید خیامی کار و دانش «آتش‌نشانی» مدرسه جو

اولین هنرستان پسرانه کار و دانش آتش‌نشانی مشهد راه‌اندازی شد

مدرسه جو جستجوی مدارس مشهد:اولین هنرستان آتش‌نشانی مشهد راه‌اندازی شد

همزمان با هفته ایمنی و آتش‌نشانی، افتتاحیه رشته کار و دانش «آتش‌نشانی» برای نخستین‌بار در هنرستان پسرانه شهید خیامی مشهد و آغاز دور جدید فعالیت مهد کودک آتش‌نشانی با حضور جمعی از مسئولان آتش‌نشانی و آموزش‌وپرورش مشهد برگزار شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: همزمان با هفته ایمنی و آتش‌نشانی، افتتاحیه رشته کار و دانش «آتش‌نشانی» برای نخستین‌بار در هنرستان پسرانه شهید خیامی مشهد و آغاز دور جدید فعالیت مهد کودک آتش‌نشانی با حضور جمعی از مسئولان آتش‌نشانی و آموزش‌وپرورش مشهد برگزار شد.

به گزارش ایسنا، امیر عزیزی در افتتاحیه این مراسم خاطرنشان کرد: ایجاد این رشته با توجه به نیاز جامعه و اهمیت مهارت‌آموزی و توسعه مبانی ایمنی با هدف بالابردن سطح آگاهی عموم مردم نسبت‌به حوادث پیرامونی، ایجاد شده که هم می‌توان افرادی را به‌عنوان آتش‌نشان در آینده به جامعه تحویل داد و هم به خوداشتغالی کمک کرد.

وی ضمن تقدیر از متولیان ایجاد رشته کار و دانش آتش‌نشانی از همکاری آموزش‌وپرورش در بسط و گسترش فرهنگ ایمنی در بین اقشار مختلف مردم به ‌ویژه اولیاء و دانش‌آموزان قدردانی کرد.

عزیزی خاطرنشان کرد: ویژگی های یک آتش‌نشان علاقه به مردم و نجات آن‌ها از خطرات‌، استقامت و توان بدنی بالا همراه با داشتن سلامت روانی‌، توانایی عکس‌العمل سریع و حفظ آرامش در شرایط خطرناک، شجاعت و خودانضباطی‌، دقت و ارتباطات خوب‌، مهارت کار تیمی و اعتماد به‌نفس بالا، داشتن ابتکار و توان تصمیم‌گیری در رویارویی با شرایط بسیار متغیر و مهارت‌های خوب عملی در استفاده از ابزار و تجهیزات است که امیدوارم تمامی هنرآموزان در این هنرستان بتوانند این ویژگی‌ها را کسب کنند و موجب توسعه فرهنگ ایمنی بین شهروندان شوند.

بشتر ببینید
انتخاب یک مدرسه خوب برای فرزندانمان چیست؟

شایان ذکر است، اولین گروه دانش‌آموزان شامل ۳۲ نفر هستند که از طریق آزمون تئوری و عملی از بین 160 نفر متقاضی حائز رتبه برتر شده‌اند که طی یک دوره سه ساله، ۱۸۷۵ ساعت آموزش در حوزه دروس تخصصی آتش‌نشانی و دروس عمومی را فرامی‌گیرند که ۶۲۵ ساعت آن به صورت تئوری و بقیه به‎ صورت عملی خواهد بود.

اطلاعیه :مهم و فوری مدارس مشهد روز شنبه سوم اسفند ۹۸ تعطیل است