مقایسه مدارس

مقایسه
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

اخبار

اضطراب ناشی از امتحان و راهکارهای مقابله با آن مدرسه جو جستجوی مدارس مشهد اضطراب ناشی از امتحان و راهکارهای مقابله با آن                                                                    850x543

اضطراب ناشی از امتحان و راهکارهای مقابله با آن

مدرسه چو جستجوی مدارس مشهد:اضطراب ناشی از امتحان و راهکارهای مقابله با آن

با آغاز فصل امتحانات برخی از دانش آموزان دچار اضطراب ناشی از امتحان  به‌صورت حالت تهوع، سرگیجه و عرق دست می‌شوند به همین علت در برنامه گفتمان برتر استودیو الفبا با حضور روانشناس بالینی در حوزه آموزش‌وپرورش این موضوع موردبررسی قرارگرفته است.

به گزارش معاونت رسانه و ارتباطات آموزش‌وپرورش، با شروع فصل خرداد و فرارسیدن ایام امتحانات پایان سال تحصیلی، دلهره دانش آموزان و خانواده‌ها هم شروع می‌شود. عدم مدیریت این دلهره در دانش‌آموز سبب بروز عصبانیت، افسردگی و آشفتگی می‌شود. در برخی موارد نیز این علائم به‌صورت حالت تهوع، سرگیجه و عرق دست در دانش آموزان آشکار می‌شود.

علی‌رغم بروز این علائم جسمانی، در اکثر مواقع اضطراب دانش آموزان باعث فراموش کردن پاسخ ساده‌ترین سؤالات در امتحان می‌شود.

از طرفی وجود نگرانی و دلهره در حد عادی سبب حرکت و انگیزه بچه‌ها برای یادگیری و موفقیت خواهد شد. ازاین‌رو کنترل و مدیریت دلهره و اضطراب ناشی از امتحان برای دانش آموزان و خانواده آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در این راستا، از پگاه حاجی پروانه مشاور بالینی و روانشناس حوزه آموزش‌وپرورش دعوت کردیم تا با حضور در برنامه گفتمان برتر استودیو الفبا به طرح موضوع اضطراب ناشی از امتحانات و راهکارهای مقابله با آن بپردازد.

اضطراب ناشی از امتحان و راهکارهای مقابله با آن fileLoader

این گفتگو در دو قسمت آماده‌شده است که قسمت اول را می توانید از اینجا مشاهده کنید.

بشتر ببینید
اولین هنرستان پسرانه کار و دانش آتش‌نشانی مشهد راه‌اندازی شد