شرکت طراحان وب شمال نرم افزار چند منظوره یکپارچه مدیریت مدارس پویان

شرکت طراحان وب شمال نرم افزار چند منظوره یکپارچه مدیریت مدارس پویان

شرکت طراحان وب شمال نرم افزار چند منظوره یکپارچه مدیریت مدارس پویان

tehran

 

  • پنل مدیریتی مدرسه هوشمند پویان
  • نرم افزار چند منظوره یکپارچه مدیریت مدارس پویان
  • پنل مدیریتی مدرسه هوشمند پویان
  • پنل اپ مدرسه هوشمند پویان

کد مدرسه :

 RH-12634-property

اشتراک گذاری

اضافه شده به علاقمندی

موردعلاقه

چاپ

توضیحات

مدرسه جو چستجوی مدارس مشهد : مدرسه جو  نماینده رسمی شرکت طراحان وب شمال نرم افزار چند منظوره یکپارچه مدیریت مدارس پویان

مدارس هوشمند:
مدرسه هوشمند، به مدرسه ای گفته می شود که در زمینه آموزش، ارتباط با دانش آموزان و اولیا، ارتباط با سایر مدارس، ارائه گزارشات از عملکرد و سایر فعالیت های خود از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) بهره ببرد.
استفاده از ICT در مدارس، اولین بار در سال ۱۹۹۸ صورت گرفت. مالزی نخستین کشوری بود که مدارس هوشمند را در نظام آموزش و پرورش به کار گرفت و با ارائه الگوی مناسب توانست تجربه خود را به سایر کشورها منتقل کند. امروزه سایر کشور ها نیز اقدام به استفاده از این تکنولوژی نموده اند و کشورهای فرانسه، ایلات متحده و چین نیز در این زمینه پیشتازند.

شرکت طراحان وب شمال در این راستا و با هدف گسترش و بهبود بهره مندی دانش آموزان، خانواده ها و مدارس از قابلیت های ICT، اقدام به طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای یکپارچه مدیریت مدارس با نام پویان (به معنی پویا و زنده) نموده است.

 

نرم افزار چند منظوره یکپارچه مدیریت مدارس پویان:
دلیل انتخاب این نام؟
این نرم افزار از سه بخش مختلف تشکیل شده که به صورت مجزا نصب و راه اندازی می شوند؛ اما هر سه نرم افزار از یک پایگاه اطلاعاتی استفاده می کنند و در عین مجزا بودن به صورت یکپارچه و هماهنگ عمل می کنند. بخش عمده ای از این اطلاعات به صورت رایگان از نرم افزار آموزش و پرورش (دانا – بکفا) به پویان منتقل می گردد و باعث صرفه جویی در وقت، هزینه و نیروی انسانی می شود.
با استفاده از این نرم افزار، کلیه فعالیت های مدیریت یک مدرسه که در ادامه به آنها اشاره می شود به صورت اتوماسیون و با کمترین دخالت کاربر انجام می شود.
امکاناتی که در سیستم سایت ساز این نرم افزار گنجانده شده نیز در بسیاری از بخش ها همچون، مقالات علمی، اخبار علمی، کتابخانه الکترونیک، بانک سؤالات، دیکشنری و مترجم آنلاین و چندین بخش دیگر به صورت پویا و بدون نیاز به ثبت اطلاعات به روز می شود و اطلاعات جدید به طور خودکار به آنها اضافه می گردد.

 

در طراحی این نرم افزار چند نکته همواره مد نظر قرار گرفته است:
• بودجه مدارس:
این نرم افزار به گونه ای طراحی شده که کمترین هزینه و بیشترین امکانات را برای مدارس فراهم آورد. به گونه ای که بسته به بودجه مدارس هزینه خرید نرم افزار از ۱۰۰ هزار تومان تا ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ تومان متغیر است و در عین حال تمهیداتی پیش بینی شده است تا نرم افزار بازدهی مالی نیز برای مدرسه داشته باشد.
• کاربردی بودن نرم افزار:
در طراحی این نرم افزار سعی شده در عین کامل و بی نقص بودن، از حجیم کردن و افزودن امکاناتی که ارتباط مستقیم با فعالیت های یک مدرسه و کاربرد چندانی برای آن ندارند و بیشتر هزینه تهیه نرم افزار را افزایش می دهند، پرهیز شود. به عنوان مثال امکاناتی همچون اوقات شرعی، شعر روز، سخن بزرگان، حدیث روز، بانک نرم افزاری، عکس روز، گزارش آب و هوا و مواردی از این دست که در نرم افزارهای مشابه در کنار قابلیت های اصلی نرم افزار قرار دارد، در سایت ساز پویان گنجانده نشده و از تحمیل هزینه های اضافی به مدرسه جلوگیری گردیده است.
• محدودیت نیروی انسانی:
مسلماً تمامی مدارس مسئول امور رایانه ندارند و در بسیاری از مدارس این کار توسط دفتردار و دیگر کارکنان انجام می شود.
همانطور که در بالا اشاره شد، نرم افزار پویان به گونه ای طراحی شده که از دوباره کاری جلوگیری کند و بسیاری از اطلاعات را از پیش در خود دارد و یا از نرم افزارهای پیش فرض مدارس به آن منتقل می شود.
از سوی دیگر با استفاده از این نرم افزار بسیاری از محاسبات و گزارشات که به صورت دستی در مدارس تهیه می شد(همانند گزارشات مالی، محاسبه میانگین کلاس، پایه، رسم نمودارهای پیشرفت تحصیلی و…) به صورت اتوماتیک و بدون دخالت کاربر انجام می شود.

 

نرم افزار یکپارچه پویان متشکل از چند سامانه مستقل است:

  • AMS: سیستم مدیریت آموزشگاه (Academy Management System)
  • WMS: سیستم سایت ساز و مدیریت سایت(Website Management System)
  • SMS: پیام رسان (Short Message Service)
  • FMS: مدیریت مالی (Finacial Management System)
  • EMS: مدیریت آزمون ها (Exam Management System)

 

دانلود کاتالوگ کامل نرم افزار در قالب فایل ZIP

 برای درخواست سایت هوشمند فرم ذیل تکمیل کنید

مدرسه روی نقشه

مدارس مشابه

طریقه و آموزش و چگونگی ثبت نام کتب درسی برای سال تحصیلی 400-1399بیشتر ببنید