اخبار

مدرسه جو -کسب 712 مدال طلاو نقره المپیاد

کسب ۷۱۲ مدال طلا، نقره و برنز در المپیادهای علمی جهانی توسط دانش آموزان ایرانی

مدرسه جو- جستجوی مدارس مشهد:کسب ۷۱۲ مدال طلا، نقره و برنز در المپیادهای علمی جهانی توسط دانش آموزان ایرانی

فاطمه مهاجرانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در حاشیه نمایشگاه چهل سال افتخار و بالندگی در موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: ۱۲۰هزار دانش آموز در ۶۷۰مدرسه استعدادهای درخشان در حال تحصیل هستند.

مدرسه جو:وی با اشاره به بحث عدالت آموزشی اظهار کرد: بیش از یک‌سوم مدارس استعدادهای درخشان در مناطق محروم قرار دارند و سیاست ما توسعه این مدارس در مناطق محروم است. استان‌های پهناوری داریم که ضروری است دانش‌آموزان مستعد آن‌ها را شناسایی و در راستای استعدادهایشان هدایت کنیم.

وی افزود: ۲تا ۳درصد افراد جامعه تیزهوش هستند اما در طرح شهاب همه دانش آموزان با توانایی‌های مختلف شناسایی و هدایت می‌شوند و اکنون در ۵۸۶منطقه آموزشی ۳میلیون دانش‌آموز تخت پوشش طرح شهاب قرار دارند.

مدرسه جو:وی از تشکیل شورای راهبری طرح شهاب خبر داد و گفت: هر طرح ملی نیاز به بازبینی دارد لذا شورای راهبری شهاب تشکیل‌شده است و کمیته علمی این شورا، پایش این طرح را انجام می‌دهد.

مهاجرانی طرح ملی شهاب را از طرح‌های بلندمدت دانست و تصریح کرد: در حوزه المپیادها قبل از پیروزی انقلاب هرگز تیم یا فردی در المپیادهای جهانی شرکت نکرده است اما به برکت انقلاب اسلامی پس از انقلاب تاکنون بیش از ۶هزار دانش‌آموز در المپیادها شرکت کرده و دانش آموزان نخبه ما تاکنون ۷۱۲مدال طلا، نقره و برنز از المپیادهای علمی جهانی کسب کرده اند.

مدرسه جو:رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان خاطرنشان کرد: در طی برگزاری ۳۰ ساله جشنواره خوارزمی، تاکنون۷۳۰هزار طرح خلاقانه ثبت شده است و اکنون هم برای تجاری شدن طرح‌ها تلاش می‌کنیم به‌طوری‌که برای اولین بار در سال ۹۷، سرمایه‌گذاران را در مراسم دانش‌آموزی دعوت کردیم.

بشتر ببینید
ابلاغ "شیوه‌نامه تطبیق کارنامه‌های دوره‌های مختلف تحصیلی با دروس دوره‌های اول و دوم متوسطه نظام جدید آموزشی

مدرسه جو:وی ادامه داد: المپیادهای علمی در سال ۹۶در ۸حوزه برگزار شد اما امسال، المپیاد جغرافیا نیز اضافه شده است و دانش آموزان علوم انسانی از برگزاری آن بسیار استقبال کردند به‌طوری‌که بیش از ۵۴۰۰ دانش آموز در المپیاد جغرافی شرکت کردند و المپیادهای قرآن و علوم زمین به المپیادها اضافه می‌شود، البته تلاش می‌کنیم هیچ المپیادی را بدون متولی انجام ندهیم، لذا المپیاد محیط‌زیست را به کمک سازمان محیط‌زیست برگزار می‌کنیم.

مدرسه جو:وی اضافه کرد: المپیاد ادبی را در آینده به جمع رشته‌های المپیادی اضافه خواهیم کرد و المپیاد سلول‌های بنیادی را نیز به جهان معرفی می‌کنیم چراکه ظرفیت خوبی در این رشته در کشور داریم. همچنین المپیاد حقوق و المپیاد اقتصاد مدیریت را نیز راه‌اندازی خواهیم کرد.

مدرسه جو:رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان خاطرنشان کرد: امسال آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در پایه هفتم تنها در حوزه سنجش هوش و استعداد در تیرماه برگزار می‌شود لذا خانواده‌ها نباید دغدغه پیشرفت تحصیلی فرزندانشان را داشته باشند و نیازی به شرکت دانش آموزان در کلاس‌های علمی نخواهد بود.

وی افزود: آزمون پایه دهم مدارس سمپاد در اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود و سوالات این آزمون از جنس پیشرفت تحصیلی است اما سؤالات مفهومی خواهد بود.

مدرسه جو:مهاجرانی در مورد شهریه مدارس سمپاد اظهار کرد: شهریه مدارس سمپاد نصف شهریه مدارس غیرانتفاعی است و به دلیل وجود فوق‌برنامه در این نوع مدارس شهریه دریافت می‌شود و این موضوع تعارضی با عدالت آموزشی ندارد به‌طوری‌که در مناطق محروم هیچ دانش‌آموزی به علت عدم بضاعت مالی از مدرسه بازنمی‌ماند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در مورد بودجه این مرکز گفت: ردیف بودجه مستقلی نداریم اما بودجه تخصیصی فعلی برای انجام برنامه‌ها کافی است.

بشتر ببینید
همایش اتیسم توانمندسازی نیروی انسانی و خانواده

مدرسه جو:مهاجرانی با اشاره به اهمیت مدارس سمپاد اظهار کرد: وجود مدارس سمپاد ضروری است اما نوع ورود دانش آموزان به این مدارس باید تغییر کند، برنامه‌هایی در این زمینه‌داریم و به کمک طرح شهاب سعی داریم تا سه سال آینده بتوانیم افراد را به این نوع مدارس دعوت کنیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با اشاره به اجرای سند تحول بنیادی درآموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: تمام فعالیت‌های المپیادها منطبق با سند تحول بازطراحی می‌شود.

وی ادامه داد: باهدف ارتباط مدارس سمپاد با دانش آموزان سایر مدارس، خانه علوم پایه مدارس استعدادهای درخشان با استفاده از ظرفیت والدین در برخی مناطق راه‌اندازی شده است و دانش آموزان به گفتگوی علمی می‌پردازند

قابل توجه مدیران محترم مدارس ثبت لینک پیش ثبت نام در مدرسه جو راه اندازی گردیددرخواست ثبت لینک
+