اخبار

پروژه ملی «بازی و یادگیری» مدرسه جو

پروژه ملی «بازی و یادگیری» فرصتی برای آموزش بهتر دانش‌آموزان است

مدرسه جو-جستجوی مدارس مشهد: وزیرآموزش‌وپرورش درآیین افتتاح پروژه ملی «بازی و یادگیری»؛ پروژه ملی «بازی و یادگیری» فرصتی برای آموزش بهتر دانش‌آموزان است

وزیر آموزش‌وپرورش در آیین افتتاح پروژه ملی «بازی و یادگیری» با اشاره به تجهیز هزار مدرسه در کشور برای آغاز این پروژه اظهار کرد: پروژه ملی «بازی و یادگیری» فرصتی برای آموزش بهتر دانش آموزان است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در افتتاح پروژه ملی بازی و یادگیری در دبستان پسرانه بهشت منطقه ۱۱شهر تهران، اظهار کرد: امیدوارم معلمان از این فرصت برای آموزش‌وپرورش بهتر دانش آموزان استفاده کنند.

بطحایی با اشاره به اینکه در آغاز پروژه‌های جدید آن‌ها را با اشتیاق شروع می‌کنیم اما تداوم و عوامل موفقیت را پیگیری نمی‌کنیم، اظهار کرد: هزار مدرسه در کشور که امکانات لازم را داشته‌اند در این پروژه شرکت کرده‌اند و مدارس دیگری هم بدون آنکه در لیست باشند برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدوارم در آینده نزدیک شاهد حضور تمام مدارس ابتدایی کشور در این پروژه باشم.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه در دوره ابتدایی اساس ساخت شخصیت کودکان شکل می‌گیرد، گفت: دانش‌آموزان در این سن و سال بسیاری از ویژگی‌های اخلاقی و مهارتی را یاد می‌گیرند و باید در مدارس برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به مشکلات موجود بیان کرد: اگر منتظر باشیم تا همه مدارس امکانات لازم و معلمان آموزش‌های کافی را داشته باشند، زمان زیادی طول خواهد کشید و برای جبران این زمان، کارها و پروژه‌ها را شروع می‌کنیم و هم‌زمان موانع را رفع می‌کنیم.

بطحایی با اشاره به اینکه معاونت تربیت‌بدنی و سلامتوزارت آموزش‌وپرورش برای تجهیز اتاق‌های بازی و یادگیری، برنامه‌هایی دارد، گفت: امکانات لازم برای صخره‌نوردی در کلاس‌های بازی و یادگیری نصب خواهد شد تا دانش آموزان فعالیت بدنی مناسبی داشته باشند.

وی اظهارکرد: آموزش ‌و پرورش زمانی موفق است که با ویژگی‌های دانش آموزان انطباق پیدا کند و موارد سرکوب‌کننده انگیزه و اشتیاق دانش‌آموزان در مدارس را به‌تدریج حذف و شرایطی مهیا کنیم که دانش آموزان با اشتیاق به مدرسه بیایند.

بشتر ببینید
با رای نمایندگان مجلس؛ حاجی‌ میرزایی وزیر آموزش و پرورش شد

وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه افزود: از مهم‌ترین شاخص‌ها برای موفقیت نظام آموزشی این است که اگر تعطیلی برای مدارس اعلام می‌شود دانش آموزان ناراحت شوند که چرا نمی‌توانند به مدرسه بروند

قابل توجه مدیران محترم مدارس ثبت لینک پیش ثبت نام در مدرسه جو راه اندازی گردیددرخواست ثبت لینک
+