مقایسه مدارس

مقایسه
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

اخبار

پروژه ملی «بازی و یادگیری» مدرسه جو پروژه ملی «بازی و یادگیری» فرصتی برای آموزش بهتر دانش‌آموزان است                                 850x570

پروژه ملی «بازی و یادگیری» فرصتی برای آموزش بهتر دانش‌آموزان است

مدرسه جو-جستجوی مدارس مشهد: وزیرآموزش‌وپرورش درآیین افتتاح پروژه ملی «بازی و یادگیری»؛ پروژه ملی «بازی و یادگیری» فرصتی برای آموزش بهتر دانش‌آموزان است

وزیر آموزش‌وپرورش در آیین افتتاح پروژه ملی «بازی و یادگیری» با اشاره به تجهیز هزار مدرسه در کشور برای آغاز این پروژه اظهار کرد: پروژه ملی «بازی و یادگیری» فرصتی برای آموزش بهتر دانش آموزان است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در افتتاح پروژه ملی بازی و یادگیری در دبستان پسرانه بهشت منطقه ۱۱شهر تهران، اظهار کرد: امیدوارم معلمان از این فرصت برای آموزش‌وپرورش بهتر دانش آموزان استفاده کنند.

بطحایی با اشاره به اینکه در آغاز پروژه‌های جدید آن‌ها را با اشتیاق شروع می‌کنیم اما تداوم و عوامل موفقیت را پیگیری نمی‌کنیم، اظهار کرد: هزار مدرسه در کشور که امکانات لازم را داشته‌اند در این پروژه شرکت کرده‌اند و مدارس دیگری هم بدون آنکه در لیست باشند برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدوارم در آینده نزدیک شاهد حضور تمام مدارس ابتدایی کشور در این پروژه باشم.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه در دوره ابتدایی اساس ساخت شخصیت کودکان شکل می‌گیرد، گفت: دانش‌آموزان در این سن و سال بسیاری از ویژگی‌های اخلاقی و مهارتی را یاد می‌گیرند و باید در مدارس برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به مشکلات موجود بیان کرد: اگر منتظر باشیم تا همه مدارس امکانات لازم و معلمان آموزش‌های کافی را داشته باشند، زمان زیادی طول خواهد کشید و برای جبران این زمان، کارها و پروژه‌ها را شروع می‌کنیم و هم‌زمان موانع را رفع می‌کنیم.

بطحایی با اشاره به اینکه معاونت تربیت‌بدنی و سلامتوزارت آموزش‌وپرورش برای تجهیز اتاق‌های بازی و یادگیری، برنامه‌هایی دارد، گفت: امکانات لازم برای صخره‌نوردی در کلاس‌های بازی و یادگیری نصب خواهد شد تا دانش آموزان فعالیت بدنی مناسبی داشته باشند.

وی اظهارکرد: آموزش ‌و پرورش زمانی موفق است که با ویژگی‌های دانش آموزان انطباق پیدا کند و موارد سرکوب‌کننده انگیزه و اشتیاق دانش‌آموزان در مدارس را به‌تدریج حذف و شرایطی مهیا کنیم که دانش آموزان با اشتیاق به مدرسه بیایند.

بشتر ببینید
"تجربه‌های موفق مدارس"

وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه افزود: از مهم‌ترین شاخص‌ها برای موفقیت نظام آموزشی این است که اگر تعطیلی برای مدارس اعلام می‌شود دانش آموزان ناراحت شوند که چرا نمی‌توانند به مدرسه بروند