اخبار

وزیر آموزش و پرورش در همایش تدبیر و امید در گام دوم انقلاب با محور مدرسه محوری؛ بطحایی: مدرسه باید به عنوان یک هویت مستقل روی پای خود بایستد

مدرسه جو جستجوی مدارس مشهد: وزیر آموزش و پرورش در همایش تدبیر و امید در گام دوم انقلاب با محور مدرسه محوری؛ بطحایی: مدرسه باید به عنوان یک هویت مستقل روی پای خود بایستد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با بدنه قوی موجود در آموزش و پرورش و با در اختیار قراردادن ساز و کارها به مدرسه روزی خواهد رسید که معلم مشکل معیشت نداشته باشد، اظهار کرد: برای موفقیت باید به روز باشیم تا به آموزش و پرورش پیشرفته‌ در شان مردم و مورد نظر رهبری و سند تحول برسیم.

به گزارش مرکز هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، سیدمحمد بطحایی عصر امروز در بازدید از شهرستان‌های شهریار، شهرقدس و ملارد به همراه هیات همراه از پروژه‌های مختلف مدرسه‌سازی که در این مناطق در حال اجرا است بازدید و روند اجرایی و عملیات ساخت آن‌ها را از نزدیک بررسی کرد.

سیدمحمد بطحایی پس از انجام بازدید از پروژه های فوق در همایش تدبیر و امید در گام دوم انقلاب با محور مدرسه‌محوری ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان و هفته معلم گفت: مسیر تربیت برای دانش‌آموزان به شکلی که متصف به ویژگی‌های رب در مدرسه شوند را هموار می‌کنیم. به همین دلیل در نظام تعلیم و تربیت اسلامی معلمی مقدس است، چرا که معلم مسیر را هموار می‌کند تا دانش‌آموزان به صفت باری‌تعالی متصف شوند لذا معلمان در جامعه نقش انبیا را دارند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: سند تحول هدف یادگیری که تربیت است را تصحیح می‌کند لذا اگر می گوییم در مدرسه یادگیری توام با نشاط باشد به این دلیل است که یادگیری در شکل دیگری ایجاد نمی‌شود و اگر بر ساخت و تجهیز مدارس و استفاده از رنگ‌های روحیه بخش و نحوه یادگیری با نشاط دانش‌آموزان تاکید می شود به این خاطر است که یادگیری و تربیت در فضای بانشاط شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: باید به سمتی برویم که مدرسه روی پای خود بایستد زیرا همه مراتب یادگیری در مدرسه است لذا هر چیزی در خارج از مدرسه باید در خدمت این موضوع باشد.

بطحایی به حجم سنگین فعالیت‌های تدارکاتی و گزارش‌نویسی و سایر موضوعاتی که امکان اداره مدرسه را مانع می‌شوند، اشاره کرد و گفت: وظیفه دارم این موارد را به تدریج حذف کنم و توامان باید مسائل و مشکلات مدارس را کاهش دهیم و از سوی دیگر باید انگیزه معلم را افزایش دهیم تا کار اصلی معلم، معلمی باشد. بنابراین مصمم هستیم مدرسه به عنوان یک هویت مستقل روی پای خود بایستد و امر و فرمان خارج از مدرسه کاهش یابد. مدرسه می‌تواند امور خود را پیگیری کند لذا فاصله زیاد مرکز سیاست‌گذاری با مدارس باید کاهش یابد.

وی با تاکید بر جلوگیری از ارسال بخشنامه‌های متعدد به مدارس گفت: یقین دارم با بدنه قوی موجود در آموزش و پرورش در صورتی که ساز و کارهای موجود را در اختیار مدرسه قرار دهیم روزی خواهد رسید که معلم مشکل معیشت نداشته باشد؛ اما یادمان نرود برای موفقیت در این مسیر باید به روز باشیم و خود را با مسائل آشنا کنیم تا به آموزش و پرورش پیشرفته‌ای که در شان مردم و مورد نظر رهبری و سند تحول است برسیم.

شایان ذکر است؛ در این همایش محمد صیدلو، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و معاونان وی، صادق رسول امام جمعه شهریار، محمودی نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، ملارد و شهرقدس، فرمانداران و مدیران آموزش و پرورش این مناطق و تعدادی از مدیران مدارس و معلمان حضور داشتند.

 

بشتر ببینید
توزیع کتب درسی درمدارس آموزش و پرورش خراسان رضوی

 

طریقه و آموزش و چگونگی ثبت نام کتب درسی برای سال تحصیلی 400-1399بیشتر ببنید