اخبار

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش ؛ ارتقاء کیفیت مدارس دولتی از سیاست‌های آموزش‌وپرورش است مدرسه جو

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش ؛ ارتقاء کیفیت مدارس دولتی از سیاست‌های آموزش‌وپرورش است

مدرسه جو جستجوی مدارس مشهد:محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش ؛ ارتقاء کیفیت مدارس دولتی از سیاست‌های آموزش‌وپرورش است

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش به نقل از ایرنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه هیئت دولت در پاسخ به این سؤال که وزارت آموزش‌وپرورش چه برنامه‌ای برای ارتقاء کیفیت آموزش در مدارس دولتی دارد، گفت: در اثر تلاش‌هایی که در طول چهار دهه گذشته در آموزش‌وپرورش انجام‌شده است، توسعه کمی خوبی در حوزه آموزش ‌و پرورش ایجاد شده است.

حاجی میرزایی ادامه داد: در همه مناطق و حتی مناطق کم‌جمعیت فرصت‌های آموزشی توزیع‌شده است و در حال حاضر باید اقدامات خود را برای توسعه کیفی متمرکز کنیم. در سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش هم پیش‌بینی‌های خوبی برای تحول در این حوزه صورت گرفته است. همچنین در سند تحول برنامه‌هایی برای تحول در برنامه درسی، پیش‌بینی طرح بوم، برنامه مدارس و همچنین اختیاراتی به مدارس ارائه ‌شده است تا برنامه‌های متناسب را برای دانش آموزان خود پیش‌بینی کنند.

وی با بیان اینکه در این سند برای ارتقاء کیفیت معلمان و بهبود فضای آموزشی هم پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته، تصریح کرد: ارتقاء سطح دسترسی به محتوای آموزشی و افزایش سرانه آموزشی از دیگر مواردی است که در این سند موردتوجه بوده است؛ چراکه علی‌رغم همه تلاش‌ها برخی مناطق از نظر فضای آموزشی با متوسط کشور فاصله‌ دارند.

حاجی میرزایی افزود: با این ‌وجود تلاش می‌کنیم فضای آموزشی مناسبی در اختیار دانش آموزان قرار گیرد و به ‌تدریج کیفیت آموزش در مدارس به‌خصوص مدارس دولتی را افزایش دهیم.

بشتر ببینید
سایت نواحی آموزش وپرورش نواحی مشهد ومناطق و شهرستان های
قابل توجه مدیران محترم مدارس ثبت لینک پیش ثبت نام در مدرسه جو راه اندازی گردیددرخواست ثبت لینک
+