اخبار

مدرسه جو- -جستجوی مدارس مشهد

ضرب الاجل یک‌هفته‌ای سازمان مدارس غیردولتی برای نظارت فوری بر مدارس غیردولتی به‌ویژه سیستم‌های گرمایشی

مدرسه جو-جستجوی مدارس مشهد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در گردهمایی شورای هماهنگی مؤسسان مناطق ۱۹ گانه شهر تهران با اشاره به اینکه همه واحدهای آموزش‌و‌پرورش وظیفه قانونی دارند متناسب با شاخص‌های بارز هر حوزه از مدارس غیردولتی بازدید و نظارت کنند از ضرب الاجل یک‌هفته‌ای سازمان مدارس غیردولتی برای نظارت فوری بر مدارس غیردولتی به‌ویژه سیستم‌های گرمایشی و استحکام بنا نظارت کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در نشست آموزشی توجیهی برنامه اجرایی سند تحول بنیادین که با حضور مدیران کل و روسای ادارات مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی همه استان‌های کشور، رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین و دبیر شورای عالی آموزش‌وپرورش برگزار شد، مجتبی زینی وند با تسلیت فوت دانش‌آموزان دخترمدرسه اسوه حسنه زاهدان، اظهار کرد: به دنبال این اتفاق تلخ که همه را اندوهگین کرد، بخشنامه تفویض اختیار مناطق در دو بند تائید صلاحیت و صدور مجوز لغو شد و از این به بعد صدور مجوز فقط در اختیار شورای نظارت استان و آن‌هم در سامانه صدور مجوز الکترونیکی انجام می‌شود.

مؤسس مدرسه غیر دولتی باید همواره حضور مدام در مدرسه داشته باشد

مجتبی زینی وند با اشاره به اینکه  مؤسس مدرسه غیر دولتی باید همواره حضور مدام در مدرسه داشته باشد و نظارت کند، اظهار کرد: از همه استان‌ها می‌خواهم هر کاری دارند زمین بگذارند و در یک هفته نهایتاً تا پایان هفته آینده وضعیت همه مدارس ازجمله استحکام بنا، وضعیت گرمایشی و امنیت دانش‌آموزان را نظارت و بررسی و گزارش کنند. این هفته باید تمام هم‌وغم شوراها مسئله نظارت بر مدارس به‌صورت فوری و به‌ویژه سیستم گرمایشی و استحکام بنا باشد.

بشتر ببینید
اینفو گرافی هایی برای آشنایی دانش آموزان متوسطه دوم با قوانین و مقررات خدمت وظیفه

رئیس سازمان مداری و مراکز غیردولتی گفت: باید نسبت به‌سلامت بچه‌های مردم سخت‌گیری کنید. امسال سیاست ما کیفیت‌بخشی به وضعیت مدارس از حیث پرورشی، آموزشی، فضای فیزیکی، رعایت قوانین، شفافیت امور مالی، تقویت همکاری با اولیا و … است و باید مدارس موجود به یک استاندارد مطلوب برسند.

زینی وند به بحث خرید خدمات اشاره کرد و گفت: باید بدانید که تا زمانی که سازمان نوسازی مدارس، استاندارد مدرسه را تائید نکرده است، عقد قرارداد با آن مدرسه غیرقانونی است و باید استاندارد فضای آموزشی تائید شود.

رئیس مدارس غیردولتی گفت: اخیراً تصویب کرده‌ایم بر اساس ماده ۲ قانون مدارس غیردولتی به‌منظور تقویت رویکرد نظارت بر مدارس غیردولتی، قانون‌گذار در شورای نظارت همه معاونان را عضو کرده است و به همین خاطر، وظیفه نظارت بر مدارس غیردولتی بر عهده وزارت آموزش‌وپرورش گذاشته‌شده و همه واحدهای آموزش‌وپرورش باید بر مدارس غیردولتی نظارت کنند. کارشناس مدارس غیردولتی باوجود یک نفر و ۵ مسئولیت قطعاً نمی‌تواند نظارت کند. شاخص‌های مربوط به وجود یک مربی پرورشی یا مثلاً پیش‌دبستانی باید توسط همین کارشناسان تائید شود و همین‌طور برای سایر بخش‌ها؛ این تأکیدی است که صراحت قانونی دارد و به تائید مقام عالی وزارت رسیده است. همه واحدهای آموزش‌وپرورش وظیفه‌دارند متناسب با شاخص‌های بارز هر حوزه بروند و از مدارس غیردولتی بازدید و نظارت کنند.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش همچنین خبر داد: امسال باید استان‌ها و مناطق کارگروه تشکیل داده و الگوی شهریه را بر اساس شاخص‌های مشخصی تعیین کنند.

طریقه و آموزش و چگونگی ثبت نام کتب درسی برای سال تحصیلی 400-1399بیشتر ببنید