اخبار

وزیر آموزش وپرورش - مدرسه جو -جستجوی مدارس مشهد

ساخت مدارس توسط خیرین دمیدن روح زندگی در مناطق زلزله زده کرمانشاه بود

مدرسه جو-جستجوی مدارس مشهد

وزیر آموزش و پرورش در همایش تکریم خیرین مدرسه ساز کرمانشاه گفت: احداث مدارس در مناطق زلزله زده کرمانشاه تنها احداث یک ساختمان آموزشی نبود بلکه دمیدن روح زندگی در این مناطق پر التهاب بود .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،عصر امروز سید محمد بطحایی در همایش تکریم خیرین مدرسه ساز کرمانشاه، که در سالن اجتماعات هتل ارم تهرانبرگزار شد با تسلیت رحلت آیت الله شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و تشکر از جامعه خیرین در بازسازی مدارس زلزله زده کرمانشاه  اظهار کرد: احداث مدارس در ایام پر التهاب و پر از غم صرفا استفاده از مصالح ساختمانی نبود بلکه دمیدن روح امید به زندگی در مناطق زلزله زده کرمانشاه بود.

وی افزود: حضور دانش آموزان در مدارس روح زندگی و امید به زندگی را در کرمانشاه زنده کرد لذا به خاطر این، نوع دوستی صمیمانه از خیرین و مسئولان سپاسگزار هستم.

بطحایی گفت: یکی ازاهداف ما از آموزش عمومی فرا گرفتن مهارت های زندگی است بچه ها به مدرسه می آیند تا آنچه در آینده نیاز دارند در مدرسه بیاموزند.

وی ادامه داد:بسیاری از اهداف تعلیم وتربیت فراموش شده اما  تلاش داریم این مسیر را زنده کنیم.

وزیر آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: مدرسه ای که خیرین ساختند فقط یک ساختمان ساده نیست بلکه ساختن و آجر روی آجر گذاشتن زندگی  بچه هاست.

وی اضافه کرد: تلاش های خوبی پس از انقلاب صورت گرفته اما کافی نیست هنور فضاهای نا ایمنی وجود دارد که بچه ها نمی توانند مهارت ها را در آنجا یادبگیرند .

بشتر ببینید
پنل اس ام اس مدارس ارسال پیامک هوشمند به دانش آموزان ومعلمین

عضوکابینه تدبیر وامید گفت:۳۰ درصد از مدارس نیازمند تخریب وبازسازی است البته این درحالی است که این آمار ۱۲ سال قبل ۷۰ درصد بوده است.

وی ادامه داد: اگر تکیه ما تنها به بودجه دولتی باشد به این زودی ها نمی توانیم مشکل فضاهای آموزشی را حل کنیم.

بطحایی افزود: هرچند مدرسه زاهدان در فضایی غیر دولتی بود اما باید تلاش کنیم مشکل گرمایشی مدارس را حل کنیم و مدارس را به وسایل گرمایشی ایمن و استاندارد مجهز کنیم تا شاهد اتفاقات این چنینی نباشیم.

وی با تشکر از تلاش های رییس سازمان نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس که تحولی را در عرصه مدرسه سازی به وجود آورده است،گفت: در سال ۹۷ نه تنها همه بودجه پیش بینی شده تخصیص یافت، بلکه ۱۳ درصد نیز به آن اضافه و تخصیص داده شد. اما حل این مشکل نیازمند همکاری و مشارکت خیرین است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: البته این گونه مشکلات تنها به امکانات بر نمی گردد بلکه مدیران الزاما باید دوره حفظ  تندرستی دانش آموران را بگذرانند لذا اگر مدیری این دوره ضروری را طی نکند نمی تواند به مدیریت خود در سال تحصیلی آینده ادامه دهد.

وی افزود: اگر روزی شادی ونشاط در مدارس حاکم شد باید وزیر وقت آموزش وپرورش به خودش ببالد، در چنین شرایطی می توان مطمئن بود که جامعه خوبی خواهیم داشت.

شایان ذکر است: در این همایش  از ۱۲۹ خیر مدرسه ساز  فعال در مناطق زلزله زده کرمانشاه با حضور وزیر تجلیل شد

طریقه و آموزش و چگونگی ثبت نام کتب درسی برای سال تحصیلی 400-1399بیشتر ببنید