اخبار

دکتر سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش وپرورش مدرسه جو

دکتر روحانی از میان این گزینه ها، با صدور حکمی دکتر سید جواد حسینی را به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب کرد.

مدسه جو جستجوی مدارس مشهد:دکتر سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش وپرورش شد

دکتر روحانی از میان این گزینه ها، با صدور حکمی دکتر سید جواد حسینی را به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب کرد.

سخنگوی دولت از تعیین سید جواد حسینی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهوری خبر داد.

به گزارش  ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی با بیان اینکه در روزهای گذشته گزینه های مختلفی برای تصدی این پست با رئیس جمهوری دیدار کرده و برنامه ارائه کرده اند، گفت: در پی استعفای آقای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و پذیرش استعفای ایشان توسط رئیس جمهوری، گزینه های مختلفی برای تصدی سرپرستی این وزارتخانه مطرح شدند که نهایتا دکتر روحانی از میان این گزینه ها، با صدور حکمی دکتر سید جواد حسینی را به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب کرد.

 

دکتر «سید جواد حسینی» یک معلم توانمند سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد

او که ۲۷  سال معلمی، عضویت در هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه آزاد اسلامی و سابقه مدیریت در عرصه های مختلف خصوصا سه سال مدیرکلی آموزش و پرورش خراسان رضوی، معاونت سیاسی استانداری خراسان رضوی و فرماندار ی مشهد  را در کارنامه خود دارد.

کارنامه مدیریت او در آموزش و پرورش خراسان رضوی با عنوان ۱۰۵-۱۱۵ شناخته می شود که شامل تدوین و اجرای  ۱۱۵ طرح نو و ۱۰۵ عنوان اول کشوری کسب شده در عرصه تعلیم و تربیت است. این میزان طرح نو و رتبه های کسب شده در حوزه  تعلیم و تربیت در هیچ استان دیگری پس از انقلاب سابقه نداشته است.

بشتر ببینید
افزایش آموزش دروس در شبکه آموزش از 10 نوبت به 14 نوبت

حسینی دکتری جامعه شناسی دارد و کارنامه عملکرد او در آموزش و پرورش نشان داده است که می تواند آموزش و پرورش کشور را از چالش ها عبور داده و تحول کیفی در نظام آموزش و پرورش رقم بزند.

تحصیلات مرتبط، قدرت مدیریتی بالا، شناخت دقیق از نظام تعلیم و تربیت، تجربه کافی و دانش بالا از ویژگی های این مدیر توانمند  است.

تالیف ۱۲ کتاب ، نویسنده برتر سال ۹۱ در حوزه علوم اجتماعی، ۳۶ مقاله علمی در مجلات بین المللی و ملی، ۳۶ پژوهش ملی، پژوهشگر برتر کشوری دانشگاه فرهنگیان  در سه سال متوالی(۱۳۹۰، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲) و استاد نمونه کشوری دانشگاه فرهنگیان طی دو سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ از جمله افتخارات علمی این مدیر توانمند است.

امروز فرهنگیان کشور بر خود می بالند که دولت تدبیر و امید و رئیس جمهور اندیشمند و فرهیخته نگاه انتخابش به سمت یک معلم دلسوز، کارآمد و فرهیخته معطوف شد

ربیعی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش از اهمیت و جایگاه ویژه ای برای دولت و شخص آقای روحانی برخوردار است، گفت در انتخاب سرپرست وزارت آموزش و پرورش همه دغدغه های مربوط به فرهنگیان و دانش آموزان مد نظر قرار گرفته است.

سیدجواد حسینی پیشتر مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی بوده و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و قائم مقام استانداری خراسان رضوی را نیز در کارنامه خود دارد.

 

طریقه و آموزش و چگونگی ثبت نام کتب درسی برای سال تحصیلی 400-1399بیشتر ببنید