اخبار

مدرسه جو -جستجوی مدارس مشهد

در دبستان پسرانه مهارت در شهر مشهد ، مراسم روز دانش دانش آموز بصورت خلاقانه ای برگزار شد.

مدرسه جو -جستجوی مدارس مشهد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  محمد آقاسی زاده  مدیر دبستان پسرانه مهارت در مشهد،با اشاره به برگزاری مراسم باشکوه روز دانش آموز در مدرسه ، به خبرنگار این مرکز گفت:مدتی بود در مدرسه درباره آموزش عملی  مهارت های اقتصادی به دانش آموزان و مشارکت آنها  در برنامه های مدرسه در بین معلمان بحث و تبادل نظر می کردیم و دراین خصوص مطالعاتی داشتیم و از صاحبنظران راه های ممکن برای رسیدن به هدف را جویا می شدیم.

وی افزود: در همین راستا ، برنامه ریزی برای مراسم روز دانش آموز را آغازکردیم و طبق روال هرسال که در روز دانش آموز به دانش آموزان گیاه هدیه می دادیم، گیاه مقاومی برای خانه های آپارتمانی انتخاب کردیم ،گیاهی که میتواند در  شرایط مطلوب، حتی چند سال در آب بماند، ریشه بزند، رشد کند و رونده باشد. برای تامین گلدان  ها تصمیم گرفتیم با مشارکت دانش آموزان ضمن آموزش بازیافت به آنها و کم کردن از تولیدِ زباله ، بطری های شیشه ای مورد نیاز را از آن ها خریداری کنیم.

 آقاسی زاده در ادامه گفت: تکاپو و تلاشی وصف ناشدنی در بین دانش آموزان برای جمع آوری تعداد بیشتر بطری  راه افتاده بود و تجربه کسب درآمد با فروش بطری  که لذت خوردن آبمیوه اش هنوز باقی بود، برای آنان بسیار شیرین و بی نظیر بود.

مدیر دبستان پسرانه مهارت بیان کرد: روز ١٣آبان ماه ،دانش آموزان از دیدن هدایا بسیار شگفت زده شدند چراکه بطری هایی که با همت خودشان جمع آوری شده بود با تزیینی ساده تبدیل به گلدانی زیبا با گیاهی شده بود که می توانستند در اتاق خود در خانه از آن  مراقبت کنند و منتظر ریشه زدن و بزرگ شدنش باشند.

بشتر ببینید
مدارس مشهد متوسطه دوره دوم امروز یکشنبه 22 دی ماه 98باز است

آقاسی زاده در پایان گفت: اجرای این برنامه اهداف تربیتی ومهارتی همچون مشارکت دانش آموزان  در  برنامه های مدرسه ، آموزش نوعی کارآفرینی و کسب درآمد از لوازم بازیافتی، نگهداری از یک گیاه سبز و برنامه ریزی برای حال خوب یک موجود زنده و… را به همراه داشت و ما توانستیم با خلاقیت،مشارکت و مهارت آموزی  مراسم روز دانش آموز رو با خوشحالی دانش آموزان و مشارکت خودشان در برنامه ها  برگزار کنیم.

قابل توجه مدیران محترم مدارس ثبت لینک پیش ثبت نام در مدرسه جو راه اندازی گردیددرخواست ثبت لینک
+