اخبار

ثبت نام مدارس بزرگسالان مشهد

مدارس مشهد مدرسه جو:ثبت نام مدارس بزرگسالان

زمان ثبت نام مدارس بزرگسالان ۹۹
نام نویسی در مدارس طی بازه زمانی خاصی انجام می شود. قابل ذکر است که هم اکنون تاریخ دقیقی از زمان ثبت نام مدارس بزرگسالان در سال ۹۹ در دسترس نمی باشد اما به محض انتشار، این مقاله به روز رسانی خواهد شد. اما طبق زمان بندی های اعلام شده در سال های اخیر، معمولا نام نویسی مدارس بزرگسالان در مهر ماه صورت می گیرد و ممکن است تا آبان ماه نیز تمدید شود..

نحوه ثبت نام مدارس بزرگسالان ۹۹
معمولا فهرست مدارس آموزش از راه دور، از طریق وبسایت dei.medu.ir ارائه می گردد که افراد متقاضی می توانند بر اساس این لیست، نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت خود را انتخاب کنند و به صورت حضوری جهت ثبت نام به آن مراجعه کنند. در صورت نیاز می توانید در این زمینه از کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره نیز کمک بگیرید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام مدارس آموزش از راه دور بزرگسالان
کپی شناسنامه و کارت ملی دانش آموز
۶ قطعه عکس ۴*۳
گواهی سال سوم راهنمایی
کل پرونده سنوات گذشته دانش آموزش
کارنامه اول تا سوم راهنمایی
شرایط ثبت نام مدارس بزرگسالان ۹۹
لازم به ذکر است که دوره‌های تحصیلی برای سواد آموزان به سه دسته تحصیل برای افراد فاقد سواد (بی‌سواد مطلق)، دوره دوم (افراد کم سواد) و تحکیم سواد (حفظ سواد خواندن و نوشتن) تقسیم بندی می ‌شود. دوره تحکیم سواد برای افرادی است که دارای سواد خواندن و نوشتن هستند اما برای اخذ مدرک و ادامه تحصیل اقدام نخواهند کرد و در واقع فرصتی برای استمرار و پایداری آموخته ها می خواهند.

بشتر ببینید
آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان ابتدایی از اول خرداد99

در این مورد کتاب های ساده و کم حجم مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان ذکر شده است که برای دوره متوسطه اول و دوم تحصیل از طریق مدارس آموزش از راه دور صورت می گیرد.

شرایط افراد بزرگسال جهت تحصیل در دوره ابتدایی
در صورتی که فرد مورد نظر قصد شروع دوره تحصیلی خود را دارد، باید علاوه بر داشتن مدارک شخصی و هویتی لازم، حداقل ۱۱ سال سن داشته باشد که در این صورت، طبق ضوابط زیر، فرد می تواند برای ادامه تحصیل اقدام نماید.

اگر فردی بی سواد است و اصلا سواد ابتدایی هم ندارد اما مایل است که خواندن و نوشتن را بیاموزد، باید به دفاتر نهضت سواد آموزی مراجعه کند و شروع به تحصیل نماید.
در صورتی که فرد مهارت خواندن و نوشتن را دارد اما مدرک دوره ابتدایی را ندارد، می تواند به صورت داوطلب آزاد ثبت نام نماید و در خرداد ماه، امتحان پایه ششم را بدهد.
همچنین متقاضیان فاقد مدرک تحصیلی پایه اول تا پنجم ابتدایی و مردودی پایه ششم نظام قدیم می توانند به صورت داوطلب آزاد در پایه ششم ابتدایی ثبت نام کنند و پس از قبولی در پایه ششم نظام قدیم، می توانند در پایه هفتم بزرگسالان یا آموزش از راه دور ثبت نام نمایند.
شرایط افراد بزرگسال جهت تحصیل در دوره متوسطه اول
داوطلبانی که مشتاق به ادامه تحصیلات خود در دوره اول متوسطه هستند باید طبق ضوابط زیر عمل کنند:

بشتر ببینید
آغاز دریافت فرم‌های هدایت تحصیلی/ انتخاب رشته دانش‌آموزان با دو ملاک

کسانی که دارای مدارک ششم ابتدایی قدیم یا جدید هستند، برای ادامه تحصیل در پایه هفتم باید به مدارس شبانه یا مدارس آموزش از راه دور مراجعه کنند تا دوره متوسطه اول خود را طی ۳ سال بگذرانند.
کسانی که در پایه سوم راهنمایی مردود می شوند، با داشتن حداقل ۱۶ سال سن می توانند دروس مردود شده را دوباره امتحان بدهند.
همچنین دارندگان مدرک پایه پنجم سنوات گذشته، به شرط داشتن حداقل ۱۸ سال سن می توانند در امتحانات طرح جامع سوم راهنمایی شرکت نمایند.
شرایط افراد بزرگسال جهت تحصیل در دوره متوسطه دوم
همان طور که ذکر شد، آموزش از راه دور برای دو دسته از افراد یعنی متقاضیان لازم التعلیم و بزرگسالان می باشد. در این نوع از آموزش، گروه لازم التعلیم به افراد دارای معلولیت، متأهل یا کسانی که به مدرسه دسترسی ندارند، اطلاع می شود. این افراد ممکن است به دلایل مختلفی از جمله مشکلات جسمانی، شرایط خاصی یا سرپرست خانوار بودن امکان ادامه تحصیل به صورت حضوری نداشته باشند.

گروه بزرگسالان مخصوص افرادی است که شرایط سنی حضور در مدارس را از دست داده اند یعنی سن آن ها بالای ۱۸ سال می باشد اما باز به دلایل مختلف موفق به ادامه تحصیل نشده اند.

قابل توجه مدیران محترم مدارس ثبت لینک پیش ثبت نام در مدرسه جو راه اندازی گردیددرخواست ثبت لینک
+