اخبار

مدرسه جو-جستجوی مدارس مشهد

بازگشت بیش از یک‌چهارم کودکان بازمانده از تحصیل شناسایی‌شده به مدرسه

مدرسه جو-جستجوی مدارس مشهد:معاونت آموزش ابتدایی از بازگشت بیش از یک‌چهارم کودکان بازمانده از تحصیل شناسایی‌شده به مدرسه خبر داد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش به نقل ایسنا، رضوان حکیم زاده در هشتمین جلسه شورای هماهنگی، بهبود و ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته روند رشد نرخ پوشش تحصیلی در چهار استان هدف هرمزگان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و کرمان را تشریح کرد و گفت: در چهار استان هدف نرخ پوشش تحصیلی از ۹۲تا ۹۷به این شرح است که در استان آذربایجان غربی نرخ پوشش از ۹۸.۵۸به ۹۸.۱، در سیستان و بلوچستان از ۹۰.۴۹به ۹۲.۴۳، در استان کرمان از ۹۶.۶۳به ۹۷.۶۵و در هرمزگان از ۹۷.۵۳به ۹۸.۱۷درصد رسیده است.

وی افزود: نرخ پوشش پیش‌دبستانی نیز در آذربایجان غربی از ۵۱.۷به ‌۶۵درصد، در کرمان از ۸۷.۷به ۹۱.۸درصد و در سیستان و بلوچستان به ۸۲درصد رسیده است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه در پوشش پیش‌دبستانی نرخ پوشش را از میانگین کشوری در این چهار استان بالاتر برده‌ایم گفت: علیرغم آنکه امکانات خاصی برای رفع موانع جذب نداشتیم خوشبختانه در سال ۹۲و پس از ابلاغ کمیته انسداد مبادی بی‌سوادی به استانداران رشد خوبی داشتیم.

حکیم زاده بابیان اینکه سال قبل ۱۴۲هزار کودک بازمانده را شناسایی و اطلاعات به دو دستگاه ازجمله وزارت رفاه ارسال کردیم اظهار کرد: همه اطلاعات را به تفکیک استان‌ها به ادارات آموزش‌وپرورش هم فرستادیم و مورد به موردبررسی می‌شود و مدیران ما حتی شده از جیب خودشان موانع اقتصادی را رفع کردند و ۳۰هزار و ۸۰نفر را به مدرسه برگرداندیم.

وی افزود: در کمیته‌های رفت‌وبرگشت تقسیم‌کار آماده‌ شده و امید است با تشریک‌مساعی نرخ پوشش را به ۱۰۰درصد برسانیم.

بشتر ببینید
آغاز پروژه بازی و یادگیری در ۱۰۰ مدرسه ابتدایی استان خراسان رضوی
قابل توجه مدیران محترم مدارس ثبت لینک پیش ثبت نام در مدرسه جو راه اندازی گردیددرخواست ثبت لینک
+