اخبار

اردوهای ملی دانش آموزی جلوه ای تمام و کمال از آموزش های تمام ساحتی است مدرسه جو

اردوهای ملی دانش آموزی جلوه ای تمام و کمال از آموزش های تمام ساحتی است

مدرسه جوجستجوی مدارس: اردوهای ملی دانش آموزی جلوه ای تمام و کمال از آموزش های تمام ساحتی است

دکتر سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: کانون نظام پهن پیکر تعلیم و تربیت دانش آموزان هستند و تمام تلاش دست اندرکاران این حوزه این است که دانش آموزان در فرآیند تعلیم و تربیت به حیات طیبه برسند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌ و پرورش، سیدجواد حسینی درآیین اختتامیه نهمین دوره اردوی ملی دانش آموزان پیشتاز سراسر کشور در نیشابور گفت: کانون نظام پهن پیکر تعلیم و تربیت دانش آموزان هستند و تمام تلاش دست اندرکاران این حوزه این است که دانش آموزان در فرآیند تعلیم و تربیت به حیات طیبه برسند.

او ادامه داد: فلسفه وجودی سیستم آموزش و پرورش خدمت به دانش آموزان و پیاده سازی اهداف سند تحول بنیادین است، در همین راستا شعار اصلی ما دانش آموز محوری، دانش‌آموز باوری و دانش آموز یاوری ست.

دکتر سیدجواد حسینی برگزاری این اردوها و همچنین رقابت های علمی، دینی و فرهنگی، آموزشی، پرورشی و … را جریانات مهم در راستای تحقق تربیت تمام ساحتی دانست و افزود: به طور ویژه اردوی دانش آموزان پیشتاز، حرکتی بزرگ در جهت دوری از نظام تعلیم و تربیت آموزش زده و نمره گراست.

دکتر سیدجواد حسینی  سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: اردوهای دانش آموزی نقش مهمی در راستای تحقق آموزه های اصلی یادگیری یعنی دانستن برای زیستن و زیستن برای بهتر زیستن و همچنین دوری از حافظه گرایی و نمره گرایی که امروز به آفت آموزش و پرورش تبدیل شده اند دارند.

وی افزود: امروز باید دانش آموزانی خودباور و توانمند و تاب آور و پاسدار طبیعت ، علاقه مند به مهارت آموزی و دارای روحیه نشاط اجتماعی داشته باشیم که به خودکنترلی برسند و این اردوها بهترین مامن برای پیاده سازی آموزه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و رسیدن به اهداف مدنظر است، ضمن این که باور داریم برگزاری گردهمایی های دانش آموزی از این دست، موقعیت های جدید یادگیری را برای دانش آموزان فراهم می کند .

دکتر سیدجواد حسینی با بیان اینگه برگزاری این اردوها بزرگترین نقش را در افزایش سرمایه اجتماعی دانش آموزان دارند تصریح کرد: دانش آموزانی که با یادگیری مهارت ارتباط با دیگران، اعتماد به خود و دیگران و محیط و دانش آموزی که قدرت فعالیت های گروهی را دارد قطعا در مسیر رسیدن به حیات طیبه گام برخواهد داشت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: اردوی دانش آموزان پیشتاز بهترین نشان از تحقق شعار راهبردی هر دانش‌آموز یک نقش و یک تشکل است و معبری اساسی برای تحقق آموزه های سند تحول بنیادین است که به کنش آموزی دانش آموزان تاکید دارد.

بشتر ببینید
هنرستانی‌ها بیش از 1400 ساعت مهارت در طول سه سال می‌آموزند
طریقه و آموزش و چگونگی ثبت نام کتب درسی برای سال تحصیلی 400-1399بیشتر ببنید