آشنایی با سامانه دانا

آشنایی با سامانه دانا

مدرسه جو جستجوی مدارس مشهد :آشنایی با سامانه دانا

سامانه دانا یا سیستم دانش آموزی دانا در جهت ارتقای فرهنگ استفاده صحیح از فناوری‌های جدید در مدارس طراحی شد. از این سامانه نرم افزاری در جهت انجام کلیه امور اداری، آموزشی و دفترداری که بطور معمول در محیط یک دبیرستان، هنرستان و یا آموزشگاه آزاد که نظام جدید آموزش متوسطه سالی واحدی در آن اجرا می‌شود، استفاده می گردد.

نرم افزار دانا توامندی های زیادی را برای کابران ایجاد کرده و فعالیت هایی نظیر ثبت نام، کلاس بندی، انتخاب واحد، تهیه لیست‌های حضور و غیاب و نمرات هر درس و قابلیت ثبت نمرات مختلف برای یک درس، چاپ کارنامه‌های سالیانه و همچنین انجام کامل عملیات فارغ التحصیلی مطابق با آئین نامه‌های مصوب نظام سالی واحدی و در نهایت چاپ کارنامه فارغ التحصیلی و برگه تائیدیه تحصیلی توسط سامانه دانا انجام می گیرد.

این سامانه دانش آموزی به گونه ای طراحی شده‌است که بتواند با سایر نرم افزارهای تحت پوشش نظام جامع انفورماتیک مستقر در سطح مناطق آموزش و پرورش، مانند سیستم‌های متمرکز، سیستم تائیدیه تحصیلی و سیستم برگزاری امتحانات نهائی و سیستم کنکور ارتباط برقرار کرده و تبادل صحیح اطلاعاتی داشته باشد.
از دیگر ویژگی‌ها قابلیت گسترش حیطه عملیاتی به اموری نظیر مسایل مالی و حسابداری مدرسه، کتابخانه مدرسه، امور فوق برنامه و یا طراحی صفحات لازم جهت اطلاع‌رسانی و ارتباط دو طرفه با اولیاء دانش‌آموزان در محیط اینترنت و یا خدماتی نظیر ارسال Email و SMS به افراد موردنظر می‌باشد.
این نرم افزار همچنین قابلیت اجرا در محیط یک شبکه با نودهای مختلف و کاربرانی با اختیارات و سطوح دسترسی متفاوت و قابل تعریف را دارا می‌باشد.

آشنایی با سامانه دانا مدرسه جو

آشنایی با سامانه دانا مدرسه جو

بررسی ویژگی های سامانه دانا

– امکان نمایش انواع کارنامه و نمودارهای تحصیلی و انضباطی
– انجام فعالیت‌های اداری و آموزشی توسط مدیر و دبیران در هر زمان از شبانه‌روز
– ارتباط اولیای دانش‌آموزان با مدرسه و پیگیری وضعیت درسی و انضباطی فرزندان
– ارتباط به محیط مدرسه در خارج از ساعات آموزشی

ویژگی ها و امتیازات سیستم دانش آموزی دانا

– سادگی کار جهت نصب و اجرای برنامه
– امکان نصب و استفاده در شبکه
_ طراحی بر اساس آخرین تکنیک‌های روز دنیا در زمینه طراحی نرم افزار
_ قابلیت ارتباط با سایر سیستم‌های تحت پوشش نظام جامع انفورماتیک وزارت آموزش و پرورش، تولید فایل‌های موردنیاز برای آن سیستم‌ها و دریافت خروجی‌های آن‌ها
_ قابلیت توسعه و گسترش عملیات
_ مناسب برای اجرا در کلیه شاخه‌های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید متوسطه سالی واحدی
_ مناسب برای اجرا در مورد کلیه رشته‌های نظام سالی واحدی ( حدود ۶۵۰ رشته )
_ تطبیق کامل و دقیق با آخرین آئین نامه ها و ضوابط آموزشی نظام سالی واحدی با استفاده از نظرات کارشناسان شناخته شده سیستم‌های قدیمی ( مزیت انحصاری )
_ امکان بروز رسانی سریع و صحیح مطابق با آخرین تغییرات اعمال شده در آئین‌نامه‌های آموزشی
_ امکان ارائه و استفاده از بروزترین جداول اطلاعاتی نظام سالی واحدی نظیر جدول دروس – جدول رشته‌ها ـ جدول دروس تخصصی مربوط به رشته و ….
_ هماهنگی با سیستم‌های قبلی تحت DOS مدرسه از لحاظ روش‌های اجرائی و Interface ها به صورتی که نیاز به آموزش مجدد را به حداقل می‌رساند.
_ امکان Convert کامل و دقیق اطلاعات موجود در سیستم قبلی تحت DOS به نحوی که این سیستم قادر است تا دقیقاً از همان موقعیت جاری سیستم قدیمی عملیات جاری مدرسه را ادامه دهد. همچنین در صورت لزوم امکان Convert معکوس اطلاعات سیستم جدید به سیستم قدیمی و ادامه کار با آن سیستم وجود دارد.

_ امکان استفاده از امکانات شبکه اینترنت جهت اطلاع رسانی و نیز ارتباط دو طرفه بین اولیاء و مربیان مدارس، تهیه اتوماتیک Web page های اطلاعاتی از خروجی های تولید شده سیستم نظیر مدارک تحصیلی – کارنامه‌ها و یا گزارشات سیستم، همچنین امکان استفاده از SMS و Email برای تبادل اطلاعات و پیغام‌های موردنظر