مقایسه مدارس

مقایسه
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

اخبار

نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی و استعداهای درخشان مدرسه جو  آزمون تکمیل ظرفیت مدارس سمپاد پایه هشتم در ۸ شهریور ماه برگزار می‌شود azmoon

آزمون تکمیل ظرفیت مدارس سمپاد پایه هشتم در ۸ شهریور ماه برگزار می‌شود

دکتر سیدجوادحسینی سرپرست آموزش و پرورش در جلسه کمسیون آموزش مجلس بیان نمود : آزمون تکمیل ظرفیت مدارس سمپاد پایه هشتم در ۸ شهریور ماه برگزار می‌شود.

محمد پورتقی دبیر کمیته فرهنگی اجتماعی کمیسیون با انتقاد از نحوه برگزاری آزمون مدارس سمپاد در سال گذشته گفت: این آزمون به روش عجیبی هم از نظر طرح و هم نوع سوالات برگزار شد چرا که سوالات آن توسط مرکز آموزش و پرورش استثنایی طرح شده بود که رویه مطلوبی نیست به همین دلیل پذیرفته‌شدگان این آزمون در سال گذشته از سطح علمی مطلوبی برخوردار نبودند.

وی اظهار کرد: در پی برگزاری این آزمون تعدادی از دانش آموزان پذیرفته شده از حضور در مدارس سمپاد جا ماندند به همین دلیل قرار بر این شد تا آزمون خاصی در پایه‌های هفتم و هشتم برگزار شود تا دغدغه کاهش ظرفیت در این مورد رفع شود چرا که گفته شده بود مشکلات مربوطه در این بخش ناشی از لابی‌گری مدارس غیرانتفاعی بوده است.

دبیر کمیته فرهنگی اجتماعی کمیسیون در پایان از مسئولان مربوطه خواست که تخلفات صورت گرفته در نحوه برگزاری این آزمون توسط وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفته و به گونه‌ای تدبیر شود تا در آزمون امسال انجام این تخلفات تکرار نشود.

23 هزار نفر برای شرکت در آزمون تکمیل ظرفیت مدارس سمپاد ثبت‌نام کرده‌اند

فاطمه مهاجری رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اذعان بر اینکه سوالات آزمون سال گذشته مدارس سمپاد توسط این مرکز طرح نشده بود، افزود: برای احقاق حقوق دانش آموزانی که در پی برگزاری آزمون با مشکل مواجه شدند، آزمونی را در 8 شهریور به منظور تکمیل ظرفیت این مدارس برگزار خواهیم کرد که 40 سوال آن از دروس تعیین شده و 60 سوال برای تعیین سطح هوش آنها خواهد بود.

بشتر ببینید
سامانه ثبت‌نام پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان

وی تأکید کرد: تاکنون 23 هزار نفر در سامانه برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند و در نهایت دو هزار و 700 نفر پذیرفته خواهند شد ضمن اینکه در برخی شهرهای مناطق محروم از جمله ایلام و گچساران ظرفیت‌ را افزایش داده‌ایم.

منبع خبر خبرگزاری خانه ملت yon.ir/Pzicx